جاپا

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان یک سازمان اجتماعی متشکل از فعالینی است که از سال ۱۳۸۲ با هدف لغو کار کودک شروع به فعالیت کرده است.

در طول تمام سالیان فعالیت معتقد بوده‌ایم هیچ مصلحت نژادی، قومی، ملیتی، جنسیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نباید بر منافع کودکان تقدم داشته باشد زیرا این کودکان هستند که آینده‌سازان جامعه هستند. ما باور داریم آموزش اجباری و رایگان و همین‌طور بهداشت عمومی و رایگان حق همهٔ کودکان است و از همه مهم‌تر لغو کار کودک نه تنها ممکن بلکه ضروری است.

برای دستیابی به این اهداف ما پروژه‌ای واقع در پاسگاه نعمت‌آباد داریم که در آنجا به‌صورت رایگان به آموزش هنر خواندن و نوشتن، ارائهٔ خدمات مددکاری و بهداشتی و دیگر خدمات مشابه مشغول هستیم. پس از سال‌‎ها فعالیت در این مکان حالا قصد داریم با هم‌گامی و مشارکت تمام کسانی که دغدغه‌ی کار کودک را دارند؛ اقدام به خرید محل فعالیت خود کنیم تا با محکم کردن جای پای خود در آن‌جا، قدم‌های محکم‌تری در جهت دفاع از منافع کودکان و لغو کار کودک برداریم.

نام کمپینی که ما به منظور خرید ملک جمعیت دفاع راه اندازی کرده ایم، جاپا است. جاپا برای ما نشان‌دهندهٔ جایگاه کار کودک فارغ از هویت کودکان کار است. این تمرکز بر جایگاه کودکان کار و عدم اصرار بر هویتِ هر یک از آن‌ها ما را وامی‌دارد تا به‌جای ترحم، دست به عملی جمعی در جهت لغو کار کودک بزنیم.

باور داریم که مشارکت شما نیز در این کمپین، جای پایی جاودانه در این مسیر خواهد بود. مسیری که دنیایی برابر را برای همهٔ کودکان می‌آفریند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *