کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با درهای پلمپ شده‌ی جمعیت دفاع مواجه شد

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با درهای پلمپ شده ی جمعیت دفاع مواجه شد

مسعود شجاعی فوتبالیست مدافع کودکان کار و خیابان در بازدید امروزش از پروژه آموزشی- حمایتی کودکان کار و خیابان با درهای بسته ی جمعیت دفاع که از تاریخ 31 فروزدین ماه توسط پلیس امنیت پلمپ شده بود، روبرو گشت.

این ورزشکار مردمی نسبت به بسته نگه داشتن نزدیک به دو ماهه مرکز حمایتی و مددکاری کودکان کار که هیچ امکان و دسترسی دیگری به شرایط و مراکز رسمی آموزش را نداشته اظهار تأسف و ابراز ناباوری نمودند. بغرنجی این موضوع بویژه زمانی بیشتر آشکار می شود که بیش از 150 کودک کار این مرکز، در آستانه امتحانات و پایان سال تحصیلی 95- 96 از ارتباط و دسترسی منظم و روزمره به محیط آموزش خود محروم بودند. در توضیح این وضعیت اعلام شد که با وجود پیگیری های مستمر و ارائه توصیه نامه ها و مدارک موثق در تأیید مجوز فعالیت، تاکنون واکنش مناسبی برای بازگشائی “جمعیت دفاع” صورت نگرفته است.

با اینکه فعالیت های جمعیت دفاع دستخوش تعطیلی است، استقبال گرم و صمیمانه ای از مسعود شجاعی توسط کودکان و مسئولان و داوطلبان این مرکز آموزش و نیز اهالی گذری محل بعمل آمد.

در میان استقبال کنندگان آقای احمد شعبانی فر از ورزشکاران و مدافعان خستگی ناپذیر لغو کار کودکان حضور داشتند. این تلاشگر عرصه لغو کار کودکان رکورد دار ورزش شنای آبهای آزاد جهان(به طول 1300 کیلومتر) و سه گانه دوچرخه، شنا و دو و میدانی جهان (به طول 2200 کیلومتر) می باشند. لازم بذکر است که احمد شعبانی در رکورد آخر خویش در سال 95 با شعار”لغو کار کودک همین امروز”، خواهان ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برای تمامی کودکان و بویژه کودکان کار و خیابان شدند.

مسعود شجاعی طی ساعاتی که در کنار کودکان بودند با حوصله و فروتنی بسیار به خواسته های بچه ها پاسخ مثبت داده و با آنان سرگرم بازی و پاسخ دادن به سئوالات و امضاء کردن دفاتر و عکسهای شان شد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با درهای پلمپ شده ی جمعیت دفاع مواجه شد

در پایان لوح تقدیری که به مناسبت دفاع شجاعانه این بازیکن مردمی از زنان و کودکان کار تهیه شده بود توسط آقای احمد شعبانی و در فضای عاطفی و احساسی پرشور تقدیم ایشان گردید و از زحمات و حمایت های بی دریغ وی تشکر و تقدیر بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *